Kostka brukowa Styrobud kluczem do wytrzymałego podjazdu.

Na rynku materiałów budowlanych dostępnych jest wiele gatunków kostki o różnych kształtach oraz kolorach. Produkty te chętnie wykorzystywane są do wykańczania otoczenia domów jednorodzinnych, tarasów, alejek oraz parkingów. Często klienci decydują się na wykorzystanie jednego produktu do budowy ciągów pieszych, tarasów jak również miejsc po których będą poruszać się oraz parkować samochody. Jednak czy zawsze jest to dobra decyzja?

Z racji wagi pojazdów kostka na parkingach jest narażona na o wiele większe naciski, przeciętna waga samochodu osobowego jaki większość z nas posiada to około 1,5 tony. Należy jednak pamiętać że nasze podjazdy niekiedy mogą być narażone na większe obciążenia na przykład w związku z wizytką ekipy do przeprowadzek która przyjechała samochodem ciężarowym gdy zakupimy nowe meble czy firmy zajmującej się opróżnianiem przydomowego szamba ciężką cysterną asenizacyjną. W przypadku gdy podjazd nie został poprawnie wykonany lub użyto kostki o nieodpowiednich parametrach nawet jeden przejazd samochodu o większym tonażu może spowodować zapadnięcie kostki lub doprowadzić do pęknięć.

W przypadku kostek brukowych do budowy dróg oraz miejsc postojowych zalecana przez firmę Styrobud oraz ekipy brukarskie grubość to 8 cm. Pośród linii kostek brukowych firmy Styrobud taką grubość mają kostki Camino, Lapano, Tribano, Vivien, Novi oraz Behaton i Holland. Produkty te z racji swojej grubości są wytrzymałe i klienci coraz częściej sięgają po te produkty w celu aranżacji swoich podjazdów. Rośnie także popularność wielkoformatowych płyt betonowych. Mają podobne właściwości jak kostka betonowa a technika ich układania jest identyczna.

Ciekawym wyborem jest kostka brukowa Camino o klasycznym prostokątnym formacie będąca połączeniem sześciu, różnej wielkości elementów wykończonych mikrofazą. Sprawdza się ona świetnie na podjazdach oraz miejscach po których poruszać się będą samochody. Dostępność w pełnej palecie kolorów pozwala na wykorzystanie Styrobud Camino na podjazdy przy domach w różnym stylu architektonicznym. Klienci coraz częściej sięgają po tą kostkę co potwierdza jej walory estetyczne oraz wytrzymałościowe. Kostka Camino może wytrzymać nacisk nawet 40 ton dzięki czemu z pewnością nie zagrozi jej przejazd samochodów ciężarowych.

Styrobud Lapano to odporna kostka o trzech dużych prostokątnych formatach. Dedykowana jest do wykańczania tarasów, podjazdów oraz szerokich ścieżek przydomowych. Przez klasyczny kształt i dostępność różnych wariantów wielkości i koloru również pozwala na dopasowanie do różnych styli architektonicznych. Wszystkie trzy elementy wchodzące w skład kostki brukowej Lapano mają 60 cm lecz różnią się od siebie szerokością (16-22-28) dzięki czemu można z niej tworzyć spójne i harmonijne powierzchnie.

Dodatkowe zabezpieczenie jakie stosujemy przy produkcji naszych kostek brukowych to technologia Aqua Subsisto która zwiększa ich odporność na czynniki zewnętrzne jak bród czy osady, również na zacieki i zabrudzenia powstałe na wskutek ruchu i postoju pojazdów.