Płyty drogowe – sprawdzone rozwiązanie dla każdej inwestycji

Betonowe płyty drogowe są powszechnie wykorzystywane do budowy tymczasowych lub stałych nawierzchni drogowych, placów oraz terenów przedsiębiorstw. Są one stosowane na placach budów w celu ułatwienia i zapewnienia bezpiecznego dojazdu dla pojazdów oraz pracy maszyn budowlanych. Płyty MON wykonujemy ze zbrojonego betonu wysokiej klasy odpornego na  naciski (P=50kN).  Dwie pary stalowych uszy umożliwiają zamocowanie zwiesi łańcuchowych co ułatwia ich składowanie oraz montaż za pomocą wysięgników HDS oraz żurawi.

Szerokie zastosowanie płyt betonowych

Drogi to nie jedyne przeznaczenie płyt betonowych. Dzięki swojemu kształtowi, wytrzymałości oraz łatwości transportu zastosowanie tego wyrobu jest bardzo szerokie. Z powodzeniem mogą służyć jako umocnienia skarp oraz wszelkich miejsc narażonych na erozję. Przykładem tego może być sytuacja z lipca b.r. kiedy w związku z intensywnymi opadami doszło do przelania się wody oraz naruszenia struktury zbiornika retencyjnego w Siedleczce w powiecie przeworskim. Firma Styrobud dostarczyła na miejsce w szybkim czasie płyty betonowe które posłużyły do umocnienia przerwanego wału.

Betonowe płyty powszechnie wykorzystuje się również jako stopy pod podpory żurawi samochodowych, pojazdów z wysięgnikiem HDS oraz oczywiście pomp do betonu 🙂 w celu stabilnego ustawienia pojazdu i bezpieczeństwa jego pracy.

W ofercie firmy Styrobud znajduje się sześć rodzajów płyt o różnych rozmiarach dopasowanych do potrzeb przyszłych użytkowników:

symbol

d (cm)

s (cm)

h (cm)

waga (kg)

PDM15

300

100

15

~1060

PDM18

300

100

18

~1260

PDM30

300

100

20

~1390

PDD15

300

150

15

~1560

PDD18

300

150

18

~1870

PDD20

300

150

20

~2070

Z racji swojej wytrzymałości oraz możliwości łatwego transportu nadają się one do wielokrotnego użycia. Nadal wykorzystywane są w wielu miejscach płyty mające za sobą kilkadziesiąt lat na wielu budowach oraz placach manewrowych. Za uzupełnienie dróg oraz placów wyłożonych płytami posłużyć mogą produkty dla infrastruktury firmy Styrobud . Korytka ciekowe czy płyty Meba mogą zostać wykorzystane jako elementy wykończenia rowów melioracyjnych lub zabezpieczenie skarp. Pod drogami z płyt można przeprowadzić również cieki wodne stosując przepusty drogowe w celu odwodnienia terenu i zachowania przebiegu cieków wodnych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą produktów dla infrastruktury.