Systemy kominkowe i wentylacyjne firmy Styrobud

W ofercie firmy Styrobud znajdą Państwo szeroki wybór systemów kominowych przystosowanych do wszystkich rodzajów paliw stałych oraz ciekłych takich jak: pelet, trociny, drewno, brykiet, węgiel, gaz, olej opałowy oraz biomasę. Systemy kominowe wykonane są z lekkich oraz trwałych pustaków kermazytobetonowych oraz wytrzymałych i odpornych na agresywne środowisko rur oraz elementów metalowych wykonanych z wysokiej jakości stali kwasoodpornej. Uzupełnieniem oferty systemów kominowych jest szeroka gama pustaków wentylacyjnych wykonanych z lekkiego betonu przeznaczonych do budowy systemów wentylacyjnych oraz odprowadzania spalin. Pustaki charakteryzuje duża wytrzymałość na naciski pomimo stosunkowo niskiej wagi, co pozwala na stosowanie ich w budynkach wielokondygnacyjnych.  Kominy dostępne są w zestawach do szybkiego montażu. Najwyższą jakość kominów Styrobud potwierdza zgodność z europejskimi normami   oraz 30-letnia gwarancja producenta udzielna na ceramiczne systemy kominowe. Kominy w naszej ofercie są ekonomiczne i uniwersalne,  poszczególne modele można stosować do odprowadzania wszystkich rodzajów spalin.

Styrobud Uniwersal™, Turbo™, Gerad™, Turbo Stal 6™

Styrobud Uniwersal™

Uniwersal™ jest systemem trójwarstwowym, izolowanym z wkładem ceramicznym zapewniającym odpowiedni ciąg kominowy. System dedykowany jest do odprowadzania paliw stałych oraz ciekłych takich jak pelet, drewno, trociny, węgiel, olej opałowy itd. Komin pracuje w zakresie temperatur do 600oC. Wysoka jakość zastosowanych materiałów zapewnia jego długotrwałą pracę oraz zabezpiecza przed ryzykiem pękania i pożaru sadzy zgromadzonej wewnątrz komina. Komin posiada europejskie certyfikaty CE zgodnie z normami: EN 13063-1 oraz EN 13063-2 oraz certyfikat zgodności na system kominowy wydany przez ICiMB. Kanały spalinowe Styrobud Uniwersal™ dostępne są w trzech rozmiarach Φ160* Φ180* Φ200.

Styrobud Turbo™

Jest to system warstwowy, nieizolowany. Służy do odprowadzania spalin z kotłów gazowych oraz olejowych z zamkniętą komorą spalania. System można zastosować w budownictwie jednorodzinnym jak również w budynkach wielokondygnacyjnych. Pod jeden komin możliwe jest podpięcie do 10 kotłów o różnej mocy spalania. Średnica kanału spalania komina Styrobud Turbo™ to Φ140. System przystosowany jest do pracy w wysokim ciśnieniu oraz dzięki dodatkowej izolacji jest odporny na zawilgocenia powstałe na wskutek np., skraplania pary wodnej. Potwierdza to najwyższa na rynku klasa odporności rur (W3).

Styrobud Gerad™

Jest to nowoczesny system kominowy dedykowany dla kominków i kotłów na paliwo stałe takie jak drewno, węgiel oraz brykiet w budynkach jednorodzinnych. Komin przystosowany jest do pracy w zakresie temperatur od 200oC do 600oC. Komora spalania występuje w dwóch średnicach 180 oraz 200Φ.  Styrobud Gerad ™ to szybkie w montażu i ekonomiczne rozwiązanie dla odprowadzania spalin z tradycyjnych źródeł ciepła.

Styrobud Turbo Stal 6™

Powietrzno-spalinowy system Styrobud Turbo Stal 6™ przeznaczony jest do nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, oraz kotłów z zamkniętą komorą spalania. Dzięki specjalnej budowie system doprowadza do komina powietrze w celu zapewnienie sprawnego spalania materiału jednocześnie odprowadzając z niego spaliny. Produkt odpowiada europejskiej normie EN 1856. Wysokiej klasy uszczelki oraz zastosowana w kominie wysokiej jakości rura stalowa ze blachy nierdzewnej pozwala na pracę w wysokim ciśnieniu oraz wysoką prędkość przepływu spalin. Zastosowanie komina to urządzenia grzewcze opalane gazem.