Jakie ogrodzenie wybrać?

Betonowe ogrodzenie dla Twojego domu.

Betonowe ogrodzenia są dziś często wybierane do ogrodzenia posiadłości lub firmy. Solidne i trwałe, a także estetyczne. Betonowe ogrodzenie połączone z kostką brukową tego samego producenta, pozwoli zachować jednolitą kompozycję i styl. Szeroka dostępność produktów na krajowym rynku może wprawić w zakłopotanie. Nasuwa się pytanie – co wybrać? Nad ogrodzeniem warto się dobrze zastanowić. Jeśli mieszkamy przy ruchliwej i głośnej ulicy, być może najlepszym rozwiązaniem będzie wysoki, izolujący mur który ochroni nas od gwaru i nieproszonych gości. Mieszkający w cichych i spokojnych okolicach postawią zapewne na delikatniejsze formy ażurowe, z przęsłami.

Ogrodzenie można zbudować z różnych materiałów – pustaków gładkich (zwanych modułowymi) Styrobud Fini™, pustaków łupanych (które na myśl przewodzą naturalny kamień) Styrobud Vero™, płotów betonowych czy systemem podmurówek (deski podwalinowe z łącznikami, które dedykowane są pod siatkę bądź panel). Nim zdecydujemy się na konkretny produkt, warto również zwrócić uwagę na otaczający nas styl architektoniczny.

Ogrodzenia betonowe – Ogrodzenia łupane i gładkie Styrobud

Styrobud Vero™

Ogrodzenia z betonu impregnujemy na poziomie produkcyjnym. Pustaki są przez to odporne na różne warunki atmosferyczne: wilgoć, niską i wyższą temperaturę. Jest do doskonała alternatywa dla innych rozwiązań grodzenia. Pustaki betonowe pozwalają nam budować ogrodzenia pełne (jednolity mur) lub tzw. ażurowe (z przęsłami bądź panelami).
Styrobud Vero™ imitują prawdziwy piaskowiec czy kwarcyt. To solidne i reprezentacyjne rozwiązanie które idealnie współgra z domami w tradycyjnym stylu, choć nie jest to warunek.  Nasze ogrodzenie łupane oferujemy w trzech kolorach – Nero, Bianco oraz Cremo. Odpowiednio dobrany kolor i szerokość przęsła pozwoli także na aranżację w bardziej nowoczesnym stylu.

Ogrodzenia gładkie Styrobud Fini™ to nowość na polskim rynku. Surowy charakter pustaków dedykujemy przede wszystkim do nowoczesnej architektury. Pustaki łupane jak i gładkie mają specjalne „pióra”. Dzięki temu ogrodzenie jest szybkie i łatwe montażu oraz bardzo efektowne. Niewątpliwą zaletą ogrodzeń betonowych jest fakt, że nie wymagają specjalnej konserwacji, jest to jedna z przyczyn ich wielkiej popularności.

Płoty betonowe 

Płoty betonowe składają się z gotowych elementów i są dostępne w wielu wzorach. Imitują drewno, cegłę lub kamień. Płoty betonowe wykonywane są ze zbrojonego betonu, cechują się więc dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Prosta konstrukcja pozwala na szybki i łatwy montaż. Możemy zdecydować się na wzory ażurowe lub pełne. Dostępne są w naturalnym kolorze betonu, które możecie pomalować specjalną farbą do betonu.

System podmurówek – deski podwalinowe i łączniki

Prefabrykowane podmurówki przeznaczone są do ogrodzeń panelowych lub pod siatkę. W skład systemu podmurówek wchodzą łączniki o różnych kształtach oraz deski podwalinowe o różnych długościach (2.4 – 2.5m) i wysokościach (20-30 cm). Deski występują w gładkiej formie lub z wzorkiem (cegiełka). Podobnie jak płoty betonowe, można je pomalować farbą do betonu.